top of page

Aday Üyelik Şartları

Genç Liderler ve Girişimciler (JCI) Derneği İzmir'e Hoş Geldiniz!

 

Siz değerli aday üyelerimiz;

 

JCI Aday Üyelik Sürecinin başlaması için formu doldurunuz ve bağış ücreti olan 1000 TL'lik bedeli Şube Hesap numarasını gönderiniz.

Bu iki kriteri tamamladığınız da Aday Üye Grubuna alınacaksınız.

 

 

Ödeme Bilgisi:
GENÇ LİDERLER VE GİRİŞİMCİLER JCI DERNEĞİ İZMİR ŞUBESİ
TR91 0006 2000 8650 0006 2987 88

Ödeme açıklamasına "Bağış" şeklinde yazmanız önemle rica olunur.

JCI Aday Üyeleri, Dernekler Yasası’nın sınırlamaları dahilinde kalmak kaydıyla, 18-40 yaş arasında aktif vatandaşlık bilincinde olmalıdır. Ayrıca adayların kendi niteliklerini geliştirme, olgunlaşma çabasını gösterme niyetinde olmaları önemlidir.


Aday üyelik süreci, aday üyenin etkinliğine ve üyelik kriterlerinin karşılamasına göre en az 6 ay olacak şekilde devam eder.


Aday üyenin, üyelik sürecinden öncesinde en az bir projede ya da direktörlükte görev alması, etkinliklere aktif katılım göstermesi beklenir.


Aday Üyelik statüsünü kaybetmiş şahısların tekrar Aday Üye sürecine girebilmeleri için 2 üye referansına ve Yönetim Kurulu onayına ihtiyacı olacaktır.


Aday Üyelik sürecinde JCI İzmir Network'ünden yararlanarak hem eğitimlere katılma, hemde JCI Türkiye, JCI Global'in Zirve ve etkinliklerine doğrudan katılma şansı olacaktır. Aday üyelik koşullarını kabul eden misafir üyelerin senelik 1000 TL Dernek hesabına bağışta bulunmaları gerekmektedir. Bağış sonrasın da aday üyelik süreci başlayacaktır. Aday üyelik kriterleri ve sürecini olumlu tamamlayıp üye olma aşamasına geçen aday üyelerin yatırdığı bağış miktarı olan 1000 TL, üye katılım ücretinden düşülerek üyeliği yapılacaktır.


Üye : Tüzükte belirtilen üyelik niteliklerini taşıyan ve derneğe asil üye olmak için başvuran ve dernek yönetim kurulu kararıyla asil üyeliğe alınmış kişidir.


Üyelik şartlarını 6 ay boyunca karşılamamış Aday Üyelerin, Aday Üyelik statülerinin düşürülecek ve bütün iletişim gruplarından çıkarılacaktır.


Üyelik şartlarını karşılayan Aday Üyelerin, Dernek dinamiği ve Yönetim Kurulu kararı doğrultusunda Üye Alım süreci başlar.


Üye alınacak adayların 2 Asil Üye tarafından önerilmesi gerekmektedir.


Üyelik Aidat tutarları 2024 yılı için; Giriş Aidatı - 5000 TL (tek sefere mahsus), Yıllık Aidat - 3000 TL'dir. Bu tutar her sene için Türkiye Genel Kurul kararıyla güncellenmektedir. (Aday üyelik sürecinde ödenen bağış miktarı üye giriş aidatı olan 5000 TL'den düşürülecektir).

Üyelik Aidatları yıllık alınır ve her yılın Mart ayının 15'ine kadar yollanması gerekmektedir. İlk sene üyelerden, üyelik tarihine bakılmaksızın, Giriş Aidatı Ve Yıllık Üye Aidatı talep edilir. Üyenin takip eden yıllar da sadece yıllık aidat ödeme yükümlülüğü vardır.

bottom of page