top of page
toyp-logo.png

Ten Outstanding Young People (TOYP)

toyp-academy-logo.png

Tüm dünyada daha iyi bir TOYP organizasyonu  deneyimi hazırlamak için bir çeyrek aşırı deviren bir tecrübeyle  JCI Türkiye üyeleri tarafından global bir akademi düzenleniyor.

Detaylı bilgi için etkinlik

sayfasını ziyaret edin

toyp.org.tr

HER YIL TÜRKİYE’NİN EN BAŞARILI 10 GENCİ AÇIKLANIYOR

Dünyanın en büyük ve en eski sivil toplum kuruluşlarından biri olan JCI (Junior Chamber International) tarafından 1981 yılından bu yana düzenlenen, “Ten Outstanding Young Persons of the World’ün Türkiye ayağı olan ‘TOYP – Türkiye’nin 10 Başarılı Genci’ yarışması 1997 yılından beri düzenlenmektedir.

 

Genç Liderler ve Girişimciler (JCI) Derneği adına JCI İstanbul şubesi tarafından düzenlenen TOYP –Türkiye’nin 10 Başarılı Genci projesi, toplumsal gelişime katkısı bulunan ve daha iyi yarınların peşinde koşan ülkemizin başarılı gençlerinin çalışmalarını görünür kılmayı, onları daha duyarlı ve aktif vatandaş olmaları yönünde teşvik etmeyi amaçlamaktadır.

TOYP Türkiye, köklü geçmişinde ‘18 Dünya Birincisi’ çıkararak TOYP Dünya genelinde üstün bir başarıya imza atmıştır.

Başarılı gençlerimizi seçmek, onları teşvik etmek isimlerinin anılmasını sağlamak, başarılarımızın temsili olacak ve devamını sağlayacaktır. Bizler birlikte ülkemizin başarılarının daha çok ön planda olmasını istiyoruz.

 

Temel Amacımız: Türkiye’de nitelikli insan kaynağı oluşturulmasına destek olmaktır.

Türkiye’de daha iyi yarınların peşinde koşan başarılı gençlerin toplumsal gelişime katkısı bulunan öykülerini ve çalışmalarını görünür kılarak, tüm Türkiye’de farkındalık yaratmak, gelecek nesillerin daha duyarlı ve aktif vatandaş olmalarını teşvik ederek onlara ilham vermek temel amacımız. İnsanların hayatına katkıda bulunan sıradışı kişilerin olağanüstü etkilerini ve başarılarını ödül törenimiz ve medya kanalıyla Türkiye gündemine taşımayı hedefliyoruz.

 

Detaylı bilgi toyp.org.tr

bottom of page